Oțelul, îngropată la Ploiești, scor 1-2. Gropari: antrenorul Dorinel Munteanu și fundașul Zhelev, care a comis-o grav la primul gol înscris de Petrolul | VIDEO

In Actual, Divertismind, Sport

Oțelul Galați a fost învinsă astăzi, în deplasare, cu 2-1, de Petrolul Ploiești, în penultimul meci din grupa de play-out. A fost un meci decis de greșelile comise de fundașul Zhelev și de antrenorul Dorinel Munteanu.

Am văzut că fundașul bulgar Milen Zhelev (30 de ani) este evaluat la 489.000 de euro pe piața transferurilor. Asta chiar că e o glumă bună.

Adică un jucător care dă cu piciorul pe lângă minge (vezi video la finalul articolului), de mai avea un pic și își rupea genunchiul, valorează jumătate de milion de euro?!

Cine naiba ar da atâția bani pe un colț de masă?

Zhelev nu doar că a comis-o grav la primul gol încasat astăzi de Oțelul Galați în deplasarea de la Ploiești, scor 1-2 cu Petrolul, ci s-a făcut iremediabil de râs.

Degeaba a dat Zhelev pasa de gol pentru 1-1, căci gafa lui care a contribuit la golul înscris din penalti de ploieșteni îi va rămâne tatuată pe piciorul stâng multă vreme de-acum înainte.

Antrenorul Dorinel Munteanu (foto) a contribuit și el la înfrângerea Oțelului, în momentul în care a decis să epuizeze prematur cele 5 schimbări regulamentare, la scorul de 1-1.

Fără Mogul are nevoie de sprijinul vostru. Donați o sumă de bani (în lei) în contul de mai jos al Asociației ALO și susțineți publicația faramogul.ro

RO 62 BREL 0002 0014 6866 0100

Oțelul a rămas în 10 oameni în minutul 78, după o accidentare stupidă a lui Alex Pop. Două minute mai târziu, în minutul 80, Petrolul a marcat golul victoriei (2-1).

După meci, Dorinel Munteanu a dat vina pe jucători, pe faptul că aceștia nu ar fi muncit 100% pe teren, dar nu a spus nimic despre faptul că și el ar fi vinovat pentru această înfrângere.

Oțelul Galați este salvată de la retrogradare și are ca obiectiv câștigarea finalei Cupei României. Meciul din finala cupei îl va disputa cu Corvinul Hunedoara, o echipă din Liga a 2-a, în data de 15 mai 2024, la Sibiu.